More

  Во Турција карпи се срушија врз камиони на патот, едно лице загина

  Едно лице загина, а друго е повредено откако паднаа карпи врз камиони на патот во Кемалпаша, во турската област Артвин, јавува Агенција Анадолија (АА).

  Гувернерот на Артвин, Јилмаз Дорук, во изјава за АА рече дека несреќата се случила на 25-от километар од патот меѓу Хоуп и Кемал-паша.

  Дорук објасни дека карпите, кои паднале поради лизгање на земјиштето, паднале врз четири камиони, информирајќи дека во несреќата едно лице загинало, а има и еден повреден.

  Тој изјави дека два камиони останале целосно под карпите, додека два се оштетени.

  извор:Агенција Анадолија (АА).

  фото:Агенција Анадолија (АА).

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img