More

  Пецаков: Никакво национално чувство, а уште помалце љубов кон државата

  Никакво национално чувство, а уште помалце љубов кон државата‼️
  👉Никакви резултати, уништена Македонија во сите сегменти, димпломатски порази во сите полиња,посебно во полето на националното достоинство… И најбитното, СДСМ докажа дека е власт со силно државо-самоуништувачки нагон‼️
  👉Ги повикувам вечерва да се приклучат од сите националности, вклучувајќи ги и поддржувачите на СДСМ, бугаризацијата на Македонија не е нешто за кое треба да се двоумите и да седите дома‼️
  🇲🇰🇲🇰Ултиматум??? Не,БЛАГОДАРАМ‼️🇲🇰🇲🇰
  -стои во ФБ објавата од градоначалникот Кирил Пецаков.
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img