More

  Голем шумски пожар во Хрватска

  Голем шумски пожар во месноста Рајиќ кај Новска, а го гаснат 40 припадници на локалните противпожарни бригади, јавија денеска хрватските медиуми.

  Распореден е и хеликоптер со MTV Mi8 апарат за гаснење, известија од Хрватската противпожарна бригада, пренесува Index.hr.

  На терен се 40 пожарникари со 12 противпожарни возила, а во гаснењето учествуваат и припадници на Шумската служба.

  извор: Index.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img