More

  По пријава за семејно насилство уапсен поранешен охридски политичар

  Полицијата уапси едно лице кое било пријавено од сопругата дека вршел насилство врз неа во нивниот дом. Лицето физички ја нападнало сопругата, која ја повикала полицијата и барала да биде заштитена од насилникот.

  Во моментот кога дошла полицијата, насилникот се дал во бегство, по што по околу два часа бегање полицијата го пронашла и го привела.

  Неофицијално се работи за лице кое во минатото било политички активно и добро е познато на јавноста.

  Инаку и претходно ова лице имало проблеми со законот и против него се поднесувани пријави за кроистење зелени тревкасни опојни материи, како и за предизвикување општа опасност.

  извор: Охрид 1

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img