More

  (ВИДЕО) „Македонија е свето име“, репликата по која ќе се памети актерот Апостоловски од филмот „Трето полувреме“

  Легендарната сцена од филмот „Трето полувреме“ е можеби прва која ќе ни падне на памет кога ќе се спомене актерот Митко Апостоловски, чиј живот згасна денеска на 67 годишна возраст.

  Потсетување  на легендарната сцена од „Трето полувреме“, каде Апостоловски ја репликата која секогаш ќе не потсетува на него.

   

  dailyzonews.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img