More

  (ВИДЕО) Македонец улови сом тежок над сто килограми во реката „Ада“ во Италија

  Македонецот Дарко кој е на привремен престој во Италија, имаше неповторлива случка на улов во реката „Ада“, во северниот дел на Италија.

  Инаку Дарко кој е од Враништа,  пред неколку дена од реката на умешен начин извади сом тежок 110 килограми и долг 2,35см.

  Сомот е уловен од копно, а откако е измерен и направени се фотографиите , тој е повторно вратен во водите на реката „Ада“ во Италија.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by News1.mk (@news1.mk)

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img