More

  Избоден затвореник во „Идризово“, се бори за живот во болница

  Американски државјанин со потекло од Струга бил избоден во затворот „Идризово“ во Скопје, објави makfax.com.mk. Според информациите, станува збор за 36-годишно лице кое издржувало казна поради пресуда за недозволена трговија со дрога.

  Тој, бил прободен од друг затвореник, а во болница завршил со две рани. Затвореникот се бори за живот во комплексот клиники во Скопје.

  извор: makfax.com.mk

  Фото: Архива

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img