More

  Охриѓанец кој се шетал со своето куче биле нападнати од куче „Пит Бул“

  На 06.08.2022 година во 01.50 часот, 24 Годишен охриѓанец пријавил дека тој и неговото куче на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид биле нападнати од куче „Пит Бул“ кое излегло од двор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  извор: СВР Охрид

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img