More

  (ВИДЕО) Легендарната „Буба“ за која не постои пречка во возењето

  Иако нејзиното производство е одамна прекинато, таа сеуште навлекува симпатии и буди копнеж да се поседува.

  Легендарната „Буба“ , автомобилот кој бил направен и произведен по барање на Хитлер а кој требало да ги задоволи неговите потреби, а тоа било „ да поминува секаде без астој“.

  Токму тој автомобил и денес е таков. Нема препрека за оваа легендарна „бубачка“ која буквално поминува секаде и во секоја прилика на патот.

  За тоа може да се уверите  самите:

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by carcanchas.vw (@carcanchas.vw)

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img