More

  (ВИДЕО) Масакр во Цетиње: 11 мртви во масовно пукање. Напаѓачот е убиен од полицијата

  Во ужасниот масакр на Цетиње во Црна Гора во петокот загинаа 11 лица, меѓу кои и напаѓачот (34), потврди Побједа.

   

  Се започна како семеен конфликт, а медиумите пишуваат дека убиениот напаѓач е Вук Бориловиќ (34).

  Шест лица се ранети, меѓу кои и еден полицаец. Мажот наводно пукал и во децата.

  ПорталАналитика пишува дека блокирал амбулантно возило кое се обидувало да му помогне на еден од повредените.

  Се започнало како семеен конфликт околу 16 часот во населбата Медовина, по што напаѓачот пукал и во случајни минувачи.

   

  Полицијата веднаш реагирала и се обидела да го совлада, но тој не се предал и пукал во полицајците.

   

  Потоа испукале неколку истрели, а напаѓачот бил убиен.

   

  24sata.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img