More

  (ФОТО) Комуналните служби на Општината ноќеска активно работеа на терен

  Комуналните служби на Општината ноќеска актиовно работеа на терен. Градоначалникот Митко Јанчев објави дека по силното невреме што го зафати Кавадарци, на терен по поднесени пријави од граѓаните интервенираа служби од Мој Општинар, ТППЕ Кавадарци и ЈП Комуналец.

  извор: ФБ Митко Јанчев

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img