More

  (ВИДЕО) Торнадо на Халкидики – спектакуларна појава на Егејско Море

  Неверојатна снимка на која се гледа торнадо над воите на Егејско Море кај Халкидики снимија посетители на плажите.

  Дека природата е неверојатна и дека човештвото и после сите предупредувања е далеку од разумното сваќање дека ние сме дел од природата и сакале или не на крај ќе мора да живееме во хармонија и како дел од неа.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by News1.mk (@news1.mk)

  Торнадо ова лето се појави и на Охридско Езеро и потопи глисер, а снимката ја објави нашиот медиум на Српски јазик NEWS1.RS 

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img