More

  Реонските шумочувари секојдневно во борба со бесправната сеча

  Шумочуварската служба од Подружницата Плачковица од Радовиш во кординација и со асистенција на припадници од МВР и Шумската полиција, секојдневно активни на терен. И во време кога е се уште во сила делумната забрана за движење во шума, сведоци сме на безброј незаконски дејствија во шума. Одземени се две моторни возила, а бесправно посечената дрвна маса од дабово огревно дрво е одземена и префрлена во складот на Подружницата, а против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.
  Јавното претпријатие Национални шуми ПОВТОРНО АПЕЛИРА да ги сочуваме нашите шуми за идните генерации.
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img