More

  (ВИДЕО) После цели 9 години откако ја отпеал „Васко жабата“ вака изгледа денес пејачот

  Веќе со недели бугарската песна „Васко жабата“ е хит на социјалните мрежи во Македонија.

  Песната е лесна за слушање, привлечна, а многумина велат дека со денови не можат да ја извадат од глава.

  Оваа песна е објавена во 2013 година, но благодарение на Македонија дури сега стана хит. И не само кај нас.

  Очигледно е дека и Бугарите сфатија какво богатство поседуваат, па овој хит се повеќе се бара на настапите на оркестарот Камчија, кој исто така го изведува.

  Сите се прашуваат како изгледаат членовите на овој бенд денес, а особено пејачот. На социјалните мрежи сега кружи снимка од забава на која свири оркестар, а во преден план е изведувачот.

  Во споредба со видеото старо девет години, тој е многу променет и избледен. Кога ја отпеа „Васка забата“ настана хаос и публиката скандираше и играше.

  @pavlovic_aleksa Ceca Mecata GLOW Up #vaskozabata #cecamecata #cecamecata🐻😅 #fyp #fypシ #kombainavarshachka ♬ Комбайна-вършачка – Оркестър Камчия

   

  kurir.mk

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img