Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Најмалку осум лица загинаа денеска во пожар што зафати болница во северна Романија, во која се лекувале пациенти со коронавирус, соопштија локалните власти.

Портпаролката на службата за итни случаи во регионот каде избувна пожарот, изјави дека огнената стихија проголтала две простории во кои имало 16 пациенти пред да се изгасне.

Според неа, се верува дека сите жртви „биле заразени со коронавирус“.