More

  (ВИДЕО) Невреме поплави дел од Дубровник: „Пороен дожд, водата влезе во домовите на луѓето“

  Во текот на ноќта од неделата кон понеделникот обилен дожд наврна на подрачјето на Дубровник, не информира читател, заедно со сцени од поплави и порои низ градот.

  Силен дожд падна во ноќта од неделата кон понеделникот во Дубровник, вели читател кој ни испрати фотографии од поплавените улици.

  – Поплава во Дубровник. Силниот дожд кој врне околу еден час не престанува. Водата почна да навлегува низ вратите на куќите во некои делови од влезот на градот Плоча – ни изјави читател.

  Дубровнички Либеропортал јавува дека синоќешните врнежи го парализирале сообраќајот, поплавени се улици во потесното градско подрачје и предизвикале одрони на повеќе места.

   

  Пожарникарите од Дубровник ни рекоа дека нема интервенции поврзани со невремето.

  ВИДЕО

   

  24sata.hr

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  87 %
  1kmh
  40 %
  Fri
  11 °
  Sat
  11 °
  Sun
  15 °
  Mon
  11 °
  Tue
  4 °
  spot_imgspot_img