Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Четири лица се повредени во експлозија и пожар во новата ковид болница во Клиничкиот центар во Ниш.

Како што јавува белградска ТВ Н1, повредени се тројца медицински работници и еден пациент. До пожарот доѓло кога експлодирала боца со кислород. 

Истрагата е во тек.