Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Македонија Последни Вести

ССМ: Пратениците да го изгласаат законот и недела да го прогласат за неработен ден

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска повторно ги повика пратениците да престанат со политичките игри и да ги изгласаат

Политика Последни Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е реформирана партија, имаме над 90 проценти нови ликови на овие локални избори

„ВМРО-ДПМНЕ е државотворна партија. И генерации и генерации на наши сограѓани поминале низ структурите на ВМРО-ДПМНЕ, многу пратеници, многу министри,

Top News Македонија Последни Вести

Влада: Просечната бруто-плата по вработен во јули 2021, изнесува 42.627 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена бруто-плата по вработен во јули 2021 година, во

Top News Македонија Последни Вести

Антикорупциска: Дел од градоначалниците со пари од општините купуваат гориво за приватни возила за партиски активности

Потпретседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Катица Николовска денеска на јавната дебата посветена на претстојните локални избори

Македонија Последни Вести

Пендаровски: Вакцината сама по себе не е доволна, потребен ни е поотпорен, инклузивен и праведен глобален здравствен систем

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи

Македонија Последни Вести

Заев: Oд учебниците ќе се брише „бугарски фашистички окупатор“

Патоказот, краткото и долгото име на државава, немешањето во внатрешните работи и преговарачката рамка, којашто е работа на ЕУ со

Македонија Последни Вести

Денеска 491 новозаразено лице од КОВИД 19, починаа 16 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.747 тестирања,

Последни Вести Регион

Словенците преговараат со „Новартис“ за производство на вакцини против Ковид-19

Словенечката влада е во преговори со швајцарската фармацевтска компанија „Новартис“ за производство на вакцини против Ковид-19 во Словенија, објави Дело.

Последни Вести Регион

Курти им порача на Србите: Повлечете се. Вучиќ сака ескалација

Премиерот на Косово Аљбин Курти ги повика градоначалниците на северот на Косово да ги отстранат возилата кои ги блокираат патиштата.

Македонија Последни Вести

Ќе се конфискува имот над 30 000 евра чие потекло не може да се докаже, најави Николовски

Најавата за носењето Закон за потекло на имот ВМРО-ДПМНЕ ја нарече лицемерна обвинувајќи дека не се отвораат истраги за имотите на актуелните