Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Македонија Последни Вести

Царовска: Децата, нашите ученици се и нашите херои кои ни покажаа дека може да се постигнат резултати и при учење на далечина

Меѓународниот ден на образованието, 24 јануари, годинава се одбележува во време на пандемија што наметна целосно нови услови за одвивање

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: Со ваква власт нема иднина, образованието системски се уништува

Фб статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Меѓународниот ден на образованието нашата држава го дочекува со: – 20

Видеа Политика Последни Вести

Тримчевска: Ги поддржуваме матурантите во нивните барања и сметаме дека тие се разумни и реални, а Царовска веднаш да им излезе во пресрет на барањата

Средношколската унија во Македонија најави и ја бојкотира наставата со барање за олеснување за матурантите за полагање на матурата. Бараат

Top News Последни Вести Свет

Британски експерт: Луѓето кои примиле вакцина повторно можат да го шират вирусот

Луѓето кои примиле вакцина против Ковид-19 сепак може да го пренесат вирусот на други и треба да продолжат да ги

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

ДЕМОКРАТИ бараат итно да престанат преговорите со Бугарија

ДЕМОКРАТИ бараат итно да престанат преговорите со Бугарија и да се распушти заедничката мултидисциплинарна „експертска комисија“ за историски и образовни

Последни Вести Свет

Берни Сандерс го украде шоуто на Бајден: Целиот свет зборува за неговите ракавици

Инаугурацијата на Џо Бајден го покажа целиот моден луксуз кога станува збор за скапите светски брендови. Сепак, деталите што го привлекоа

Последни Вести Свет

Русија ги обвини САД дека со поддршката на демонстрантите се мешаат во нејзините внатрешни работи

„Обидите на американската дипломатија со провоцирање на радикалните елементи, со кои се занемарува моралниот кодекс, осудени се на неуспех и

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Истрага за насилните протести во Русија

Истражителите отворија кривична постапка по извршени незаконски активности на недозволениот собир во центарот на Москва. Покренати се постапки и поради

Последни Вести Свет

Британија во локдаун до 17 јули? – Владата тивко ги смени законите за полесно носење на рестриктивни мерки

Британската влада, без многу бука, ги смени законите поврзани со локдаунот, што го олесни донесувањето одлуки за затворање пабови, ресторани,

Последни Вести Свет

Дастин Поарие го нокаутира Конор Мек Грегор на УФЦ 257.

Оваа борба беше реванш по онаа од 2014 година на УФЦ 178 кога победи Мек Грегор со нокаут по 1