Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Политика Последни Вести

Левица: Единственото злодело на Асанж е откривањето на империјалистичките злодела на САД и НАТО

Севкупната состојба со правдата и слободата – како и односот на граѓанскиот политички естаблишмент кон овие две историски категории –

Македонија Политика Последни Вести

Мицкоски до Жбогар: Владата на СДСМ не е способна да испорача резултати кои би биле препознаени од стратешките партнери од Унијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес (07 септември 2020 година) оствари средба со шефот на Делегацијата на Европската Унија,

Top News Македонија Последни Вести

Путин: Уверен сум дека унапредување на конструктивна билатерална соработка би им одговарало на интересите на нашите народи

Претседателот Стево Пендаровски  денеска го прими амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Баздникин. На средбата двајцата соговорници разменија мислења за севкупните билатерални

Top News Политика Последни Вести

Кузеска: Протестите што денеска ги најави, се последните обиди на Мицкоски за спас на неговата фотелја во Белиот дворец

Протестите што денеска ги најави, се последните обиди на Мицкоски за спас на неговата фотелја во Белиот дворец, истакна портпаролка

МАГАЗИН Последни Вести

Месечината ‘рѓосува

Месечината ‘рѓосува, пишува Си-Ен-Ен. Имено, ‘рѓата на Месечината не би требало да биде можна бидејќи таму нема кислород, што е еден

Top News Македонија Последни Вести

Заев и бугарскиот амбасадор Ангелов: Продолжува нашата соработка во насока на имплементирање на Договорот за добрососедство

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, оствари средба со амбасадорот на Република Бугарија во нашата земја, Н.Е.

Top News Видеа Македонија Политика

(ВИДЕО) Мицкоски повика на протести

Лидерот на ВМРО ДМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на протест в среда, на 9 септември, кој ќе почне од пред Министерството

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 484 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на

Top News Интервју Последни Вести

Зелената идеологија нема компромиси…

Превирања во ДОМ. Што се случува по изборите во Демократската Обнова на Македонија-ДОМ? На оваа тема NEWS 1 разговара со