Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Македонија Последни Вести

Приведени 24 танчерки од странство пронајдени во угостителски објект во Тетово

На 12/13.09.2020 во времето од 22,30 до 02,00 часот, при акциска контрола од полициски службеници од СВР-Тетово, во угостителски објект

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Санкционирани 10 „диви тркачи“ на скопската обиколница

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР

Македонија Последни Вести

Приведен арачиновец, пронајден пиштол кај него

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Ј.(21) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека

Top News Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Скапата струја која ја донесе Бислимовски на Заев му носи пари, нови мотори, мајбах возила и удобства, а на народот сиромаштија

Скапата струја која ја донесе Бислимовски на Заев му носи пари, нови мотори, мајбах возила и удобства, а на народот

Top News Политика Последни Вести

СДСМ: Четвртиот сет на антикризнини мерки се платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Дали Преспанско Езеро ни исчезнува пред очи ?!

Загрижувачка е глетката од плажата Стење на Преспанско Езеро. Водата во езерото е толку повлечена што платформите кои се изградени

Top News Политика Последни Вести

Сопартијците не ја прифатија оставката на лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села

Сопартијците не ја прифатија оставката на лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, која тој ја понуди на Централното собрание.

Top News Македонија Последни Вести

Осомничениот за убиството на сопругата во Гостивар во притвор

Осомничениот за убиството кое се случи пред два дена во Гостивар е приведен и определен му е притвор од 30

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Разбиен „балкански картел“: Хрвати фатени со еден тон кокаин на Канарските острови

Во меѓународната истрага „Фалкуша“ по иницијатива на хрватската полиција, на Канарските острови е запленет скоро еден тон кокаин. Уличната вредност

Top News Македонија Последни Вести

Битиќи за ТВ 21: Таргет ни е за 4 години просечната плата да стане 34 500, а минималната 20 000 денари

Вицепремиерот за европски прашања, Фатмир Битиќи вели дека таргетот на новата Влада е просечната плата да стане 34 500 денари.