Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Македонија Последни Вести

Заев и Брнз најавија директни инвестиции од САД и во сферата на енергетиката, дигиталната економија и сајбер безбедноста согласно стандардите на НАТО

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев вчера ја прими во прва посета во новиот мандат амбасадорката на

Македонија Последни Вести

Продолжува трендот на намалување на бројот на новопотврдени со Ковид-19 и процентот на позитивни од тестирани случаи

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 24 до

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ЖИВО) Се руши дивоградбата кај Мавровка

Во моментов почнува уривањето на дивоградбата кај трговскиот центар Мавровка. Вчера на владината седница беше одлучено нелегалната градба да ја

Top News Видеа Регион

(ВИДЕО) Маскирани лица во Ксамил го запалија грчкото знаме

Во албанското приморско гратче Ксамил непознати лица го запалиле грчкото знаме. Во видео објавено на социјалните мрежи се гледаат три

Top News Македонија Последни Вести

Браќата Усеини остануваат во притвор, предметот е вратен во Охрид

Битолскиот Апелациски суд го поништи решението на Охридскиот суд да ја прифати понудената парична гаранција од 30.000 на градскиот советник

Македонија Последни Вести

Струшката шумска полиција на Јабланица, се работи на расчистување на бесправната сеча

По објавите на корисниците на социјалните мрежи во која информираа дека се врши голема бесправна сеча во Јабланица, шумската полиција

Top News Политика Последни Вести

Каевски: Владата е посветена на неселективна борба против криминалот и корупцијата, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лаги и популизам

Уште на самиот почеток, кога ја формиравме новата влада, предводена од СДСМ се посветуваме на борба против криминалот и неселективна

Top News Политика Последни Вести

Нелоски: Незадоволството кај граѓаните од политиките на СДСМ многу брзо

ќе стане видливо Вечерва во емисијата „Само вистина“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своето гостување посочи

Македонија Последни Вести

Градинките ги отвораат вратите на 9 ти септември

Владата денеска на седница усвои Информација за повторно отворање на установите за згрижување и воспитание на деца – градинки/центри за

Top News Македонија Последни Вести

Изготвени протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта еве ги правилата

Комисијата за заразни болести изготви протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта, како и алгоритам