Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Македонија Последни Вести

Филипче: Ако епимиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи уште некоја група од децата да биде со физичко присуство во училиштата

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во емисијата „Патот кон…/Rruga drejt…“ на Алсат М телевизија истакна

Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ:Мафијата на Заев и неговите слуги се покровители на обидот за убиство врз критичарот на власта Палевски

Мафијата на Заев и неговите слуги се покровители на обидот за убиство врз критичарот на власта Љупчо Палевски. Сторителите на

Top News Македонија Последни Вести

Митовски и Палевски преку заедничка фотографија порача:Двајцата напаѓачи се познати

Фотографија од болничката соба во која е хоспитализиран Љупчо Палевски откако полпаднево беше нападнат пред неговиот дом во Скопје објави

Top News Политика Последни Вести

СДСМ: Го осудуваме нападот врз Љупчо Палевски, институциите да го расветлат случајот и да ги казнат сторителите

СДСМ остро го осудува физичкиот напад врз Љупчо Палевски од движењето Трета.  Во модерно, демократско општество, недозволиво е какво било

Top News Македонија Последни Вести

Шахпаска и Филипче се сретнаа со дел од родителите кои ја користеа мерката за продолжено породилно отсуство

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата на Република Северна

Top News Македонија Последни Вести

Палевски се бори за живот – нападнат бил од двајца на мотор, а маван со шипка и боксирачи по глава

Претседателот на движењето „Трета“, Љупчо Палевски-Палчо, попладнево е брутално нападнат и претепан. Според информациите на Нетпрес, тој е во критична

Видеа Политика Последни Вести

(Видео) Јанушев: Бараме надзорна расправа во Собранието за поскапувањето на струјата

„ВМРО-ДПМНЕ денес по трет пат го подига гласот против осиромашувањето на граѓаните, кое го носи оваа власт на Заев преку

Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: Да не се залажуваме, власта многу добро ги знае сторителите и нарачателите на инцидентот во кој е претепан Палевски

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме критикува, но искрено и човечки давам поддршка

Top News Македонија Последни Вести

Брутално претепан Љупчо Палевски – лекарите се борат се неговиот живот

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутално нападнат и претепан. Според информациите на Инфомакс тој е

МАГАЗИН Последни Вести

Руски научници пронајдоа во метеорит живот од вонземно потекло

Руските научници ќе ги објават фотографиите на фосилните древни микроорганизми пронајдени во метеоритот Оргеј. Овие микроорганизми можеби постоеле во времето