Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Последни Вести Свет

Aнтарктик: Се откачи санта мраз со површина поголема од Лондон

Санта мраз, со површина поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот

Последни Вести Свет

Во Русија почна тестирањето на вакцината „Спутник лајт“

Тестирањето на вакцината „Спутник лајт“ започна во Русија. Првите учесници во испитувањето биле вакцинирани во Москва, изјави денеска заменик-градоначалничката на

Македонија Последни Вести

Полицијата растури приватна забава во Струмица

Полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица ноќеска во 1 часот по полноќ, по

Македонија Последни Вести

Од понеделник започнува првата фаза на пописот, со попишување на дијаспората

Од понеделник 1ви март, на еден месец пред официјалниот старт на пописот, ќе се самопопишува дијаспората, припадниците на армијата во

Македонија Последни Вести

Одбележан Денот на ретки болести

На иницијатива на сопругата на претседателот на државата, Елизабета Ѓоргиевска, а по повод Денот на ретки болести, денеска беше организирана

Top News Македонија Последни Вести

АНКЕТА: Дури 72,8% од Македонците сметаат дека промената на името НЕ ВРЕДЕЛА, две третини бараат да се врати името

Агенцијата Маркет винж спроведе истражување за МКД.мк  од 10 до 16 февруари на 1.200 испитаници. Се заклучува дека повеќе македонски граѓани

Top News Видеа Македонија Последни Вести

ВИДЕО: На автопатот Скопје-Велес гори автомобил

Екипа на ТВ21 регистрираже автомобил во пламен на автопатот Скопје – Велес. Според она што можевме да го забележиме на

Top News Последни Вести Свет

Во Јапонија и натаму жените нема да може да го задржат моминското презиме

Јапонската министерка за родова еднаквост Тамајо Марукава се придружи на групата конзервативни пратеници кои се спротивставија на законските измени што

Top News Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

(ФОТО) Претепан академик Чашуле од МАНУ: Му ја блокирале колата, па го го раскрвариле

Професорот Илија Чашуле на Фејсбук објави дека бил следен од тројца мажи кои му го попречувале патот кога се враќал

Top News Македонија Политика

Христијан Мицкоски позитивен на Ковид 19 !

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на коронавирус. „По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои