Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Македонија Последни Вести

Охрид тагува, изгуби голем човек – почина познатиот доктор и уметник Драган Спасески Охридски

Почина познатиот доктор и уметник Драган Спасески Охридски. Спасески беше доктор специјалист по ортопедија, уметник чии дела повеќе од 30

Политика Последни Вести

Левица: Време е да се стави крај на неспособните и корумпирани инспекциски служби!

,Увидот заврши! Не се знае кој врши градежни работи на езерското крајбрежје во Далјан” – Ова е одговорот што го

Видеа Политика Последни Вести

Сајкоски од Охрид: Историјата не може да биде прашање за кое што ќе се договараат двајца лидери на две држави, историјата не се решава со два потписи

Денеска ВМРО-ДПМНЕ покрај Охрид протестира во уште шест града во Република Македонија. Сакаме да порачаме до Заев и актуелната власт

Top News Последни Вести Регион

(ФОТО) Во време од корона, пред трговските центри во Тирана редови за купување на црн петок

Купувачите не издржаа. Пред трговскиот центар ТЕГ во Тирана, во време на КОВИД 19 редови за купување на црн петок.

Видеа Политика Последни Вести

Проданоски: НОБ е цел Прилеп! Нема да дозволиме Зоран Заев да тргува со 650 паднати борци и народни херои

Сервилната и предавничката политика на власта ја доведе Република Македонија и македонскиот народ пред тешки моменти, пред бришење. Малку им

Видеа Политика Последни Вести

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за државата да може да исчекори напред

Заев не успеа  да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа  да го заштити достоинството  на државата,

Top News Политика Последни Вести

Силјановска Давкова: Заев ја урниса македонската историја преку својата политика кажувам, заборавам, негирам

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше Гордана Силјановска Давкова пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова

Top News Македонија Последни Вести

Одложено судењето против браќата Усеини од Охрид, Нефи Усеини е во изолација

Не се одржа ниту третото по ред рочиште од судскиот процес што пред Основниот суд во Охрид се води против

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски:Не отстапуваме ни чекор од она што е наше! Скопје протестира и сака слобода која е скапо платена

Чувствувате срам поради изјавите на Заев?Сакате да промените нешто затоа што знаете дека повеќе не оди вака и не сакате