Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Политика Последни Вести

Јанушев: Заев повторно ги ветува истите лаги за подобар живот, а имаме нов ТАТ и 40.000 невработени

Ветуваа 30.000 денари плата и тоа не е се, овие избори таа плата е зголемена на 34.000 денари, тоа ќе

Македонија Последни Вести

Почина Ратка Димитрова виолинистка и пратеничка во првиот парламентарен состав

На 80 годишна возраст , ненадејно почина Ратка Димитрова, долгогодишен професор на Факултетот за музичка уметност во Скопје и пратеничка

Top News Регион Свет

Ердоган: „Решени сме во 2023 година да влеземе како посилна земја на економски, воен, политички и дипломатски план“

„Клучните достигнувања што ги постигнавме на различни полиња од Сирија до Либија, од Црното Море до Источниот Медитеран, од енергетиката

Top News Македонија Политика

Нина Ангеловска на својата фирма доделила државна помош

Министерката на Зоран Заев, Нина Ангеловска си ги спаси парите од Еуростандард банка, а земала и државна антикризна помош за

Top News Социјални Мрежи

Бачев: Знаел ли некој дека госпоѓата некогаш била пратеничка ?

Јанко Бачев 12 ч.  · Госпоѓава била пратеничка од 2014 до 2020. Ако медиумите не ја претставија како поранешна пратеничка,

Top News Видеа Македонија Последни Вести

Уривањето на дивоградбите во Охрид ќе продолжи во наредните години

Во Општина Охрид велат дека станува збор за наследени проблеми коишто се обидуваат постепено да ги решаваат. Градоначалникот Константин Георгиески

Top News Политика Последни Вести

ДЕМОКРАТИ: Единствен критериум за вработување да биде стручноста, а не партиска или етничка припадност

За жал во нашата држава има повеќе критериуми за вработување во јавната администрација, но два критериуми се најштетни, по основа

Top News Македонија Последни Вести

Лукаревска: Новата Влада е Влада на континуитет и најдобрата опција за сегашноста и иднината на државата

Пратеничката на СДСМ Сања Лукаревска во денешното обраќање во Собранието посочи дека сите треба да сме горди затоа што ова

Top News Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Мизрахи кон Заев: Доверба нема во вашите зборови, вие лажете и се oткажавте од се, а се колневте во вашите деца

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешната седница во Собранието истакна голем број на ветувања, која како што вели дека

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 131 нови случаи на ковид 19, починаа 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1297 тестирања, а регистрирани се 131 нови случаи на