Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Видеа Политика Последни Вести

Арсовски: Лажните ветувања на СДСМ ги чинат граѓаните блокада на патот кон ЕУ

Цели три години Заев, Шеќеринска, Димитров, Пендаровски не убедуваа дека сите надворешни прашања се затворени. Овие денови нивната политика доживува

Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Државата ќе ги покрие трошоците ако наш државјанин се најде со Ковид-19 во болница во Србија или Албанија

Со денешниот потпишан меморандум за соработка, доколку македонски граѓанин се затекне позитивен на територијата на Албанија или на Србија, а

Top News Македонија Последни Вести

Двајца државјани на Албанија осомничени за трговија со марихуана и за напад на полицаец во Гостивар

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца албански државјани за кои постои

Top News Македонија Последни Вести

Призма: Бегството на Груевски – Архивирај под „Заборавено“

Точно две години по бегството на Никола Груевски, истрагата е сè уште отворена, меѓутоа извори од Обвинителството за БИРН информираат

Политика Последни Вести

Костадинов: Со ребалансот на Буџетот обезбедивме пари за санирање на здравствено -економските последици од коронавирусот

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е максимално посветена на санирање на економските и здравствените последици од коронакризата. Последен

Top News Политика Последни Вести

(ФОТО) Мицкоски го објави бројчаникот на Заев

ФБ статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Еве го бројчаникот на Заев: 1.110 починати 38.782 заразени 2 милијарди

Top News Последни Вести Свет

Државната безбедност на ЦИА ја започна најголемата операција на изборите пред 6 часа, се бројат гласачки ливчиња и бараат водени жигови

Државната безбедност на ЦИА ја започна најголемата операција на изборите пред 6 часа.Над 500 елитни единици се преселија во сите

Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Уставните судии да ги вратат парите од покачувањата кои не им припаѓаат, со Заев секој суд стана како пљачката СЈО

Уставните судии да ги вратат парите од покачувањата кои не им припаѓаат. Додека во земјава народот се вори за живот тие

Top News Последни Вести Свет

Светски шампион во бокс Џо Фрејзер, кој е умрен пред десет години, гласал за Бајден – изборите во САД обележани со многу гласови на починати

Човекот кој му го нанесе првиот пораз на Мухамед Али е дел од скандалот на изборите во САД. Поранешниот светски

Top News Последни Вести Свет

Генералниот директорат за општи работи (ГСА) тело кое е надлежно за официјална потврда дека Бајден е избран – сеуште тактизира

Генералниот директорат за општи работи (ГСА) е надлежен за официјална потврда дека Бајден е избран за претседател, што претставува почеток