Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Articles By This Author

Top News Македонија Последни Вести

Одбележан Европскиот ден за борба против трговијата со луѓе

Државната секретарка и Национална координаторка за борба против трговија со луѓе г-ѓа Магдалена Несторовска се обрати по повод одбележувањето на 18 октомври

Top News Последни Вести Свет

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата

Политика Последни Вести

Талески: Институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните, сега е време на ред, правда и дисциплина

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е посветена на обезбедување ред, правда и дисциплина на сите нивоа.  Доказ за

Политика Последни Вести

Арсовски: Кога ЈО ќе отвори случај за сведоштвото на благајничката од Националната агенција?

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и

Top News Македонија Последни Вести

Г. Партениј: 1000 години Бигорски Манастир – 1000 години родољубие, преродба, светост

Со синоќешната архијерејска Вечерна богослужба, на која молитвено претстоеше надлежниот архиереј, неговото високопреосвештенство митрополитот Дебарско– кичевски г. Тимотеј, почна одблежувањето

Top News Политика Последни Вести

Мицевски: 170-те амандмани поднесени од ВМРО-ДПМНЕ се реалните потреби и барања на граѓаните

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ во емисијата „Бизнис поенти“ посочи дека

Политика Последни Вести

Бачев: Нашиот закон за укинување на функционерските привилегии од 2009 е закочен во собраниските фиоки

Шведска министерка чека на железничка станица да си оди накај дома (слика 1). Холандскиот премиер веќе е тргнат накај дома

Top News Македонија Последни Вести

(Живо) Божествена Архиерејска Литургија – Илјада години Бигорски манастир

Денеска еден од најстарите манастири во земјава, Бигорскиот манастир, одбележува илјада години  од своето постоење.  Основан во далечната 1020 година од

Top News Видеа Последни Вести

(ВИДЕО) Амди Бајрам прави сведба за внуката во Истанбул, на забавата има 200 гости од Македонија

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со

Македонија Последни Вести

Преку системот РАВИО на царинската управа, спречен обид за патување на лице инфицирано со КОВИД 19

На Аеродром Скопје од страна на аеродромските служби (Царинска управа, Гранична полиција, ТАВ) во соработка со Државниот здравствен и санитарен