More

  ИНТЕРВЈУ

  Ивановска за РСЕ: Владата да даде пример, а не да води антикорупциски кампањи

  Најдобар пример и најдобра кампања на Владата за борбата против корупцијата е нивниот личен пример и нивните политики што ги водат, така што ниедна...

  (ВИДЕО) DELTA REAL ESTATE планира инвестиции и во Македонија

  DELTA REAL ESTATE, компанија која прослави 30 годишно работно искуство. Тајната на регионалниот успех на оваа команија е младиот карадар, амбициозен, позитивен, а директорката...

  (ВИДЕО) „Ананас“ – регионален маркет пазар кој ќе нуди извонредна услуга, широк асортиман и сигурност при плаќањето

  Е трговијата се развива и во регионов. „Делта холдинг“ пред една година започна голем проектот „Ананас“, кој со работа ќе започне деновиве. Станува збор...

  (ВИДЕО) Карапанџа: Ајварот е нешто феноменално, јас знам како се прави, но никогаш не сум правел

  Легендарниот Стево Карапанџа дел од еминентните експерти од областа на готварството и гастрономијата денеска своите знаења и искуства ги споделија со студентите од Факултетот...

  Гошев за DW: „Напредуваме“ – прво се крадеше на лажиче, потоа со лопати, па со булдожери!

  Изминатите триесет години ќе бидат запаметени по невидените дострели на корупцијата, оценува Петар Гошев во интервју за ДВ по повод 30 години од независноста. Современик...

  (ФОТО) Македонецот Давид Влајковски главна улога во популарниот француски историски документарец „SECRETS D’HISTOIRE“

  Давид Влајковски македонец кој живее и работи во Франција. По професија фитнес тренер, а сега се пробива и во актерските води. Мирен, харизматилен позитивен....

  Велјаноски: Во поновата историја раздолжувањето на општината и одблокирање на сметката е најголемата инвестиција што се случила во општина Охрид

  Стојан Велјаноски некогашен раководител на Даночно одделение Охрид при Регионалната дирекција на УЈП Битола, во интервју за NEWS 1 ја коментира одлуката на Советот...

  Танески: Охрид бележи успешна туристичка сезона, мерките лесно ќе се спроведуваат со растот на процентот на вакцинирани

  Се сублимираат резултатите од туристичката сезона. Хотелиерите задоволни од годинешната сезона. И покрај пандемијата капацитетите беа целосно исполнети, како во хотелите, така и во...

  (ВИДЕО) IN MEMORIAM МОЈОТ ЖИВОТ МОЈОТ СВЕТ со Сабина Ајрула Тозија

  Сабина Ајрула Тозија замина во легендите. Од архивите на „Мегастар Продукција“ објавуваме емисија снимена во далечната 2008 година. Со Сабина разговара Милчо Јованоски кој...

  Последни вести

  spot_imgspot_img