More

  ИНТЕРВЈУ

  (ВИДЕО) Оријан: Ние сакаме да ве видиме на лидерска позиција, не само како дел од ЕУ

  Големо е задоволство што сум во Охрид каде имав прекрасни мигови во  минатите 7 години. Интересно е да кажам дека пред 7 години во...

  Поповиќ: И ова лето, со „Охридско лето“ ќе ја славиме уметноста која толку многу ни недостигаше во екот на здравствената криза

  На 12-ти јули на Античкиот театар во Охрид, свечено отворање на фестивалот „Охридско лето“, со настап на Македонската опера и балет со проектот „Големиот...

  (ВИДЕО) Мицкоски: Заев, проблемот со Бугарија, ќе го претвори во проблем со ЕУ

  Македонија за сите луѓе” е новиот концепт на ВМРО-ДПМНЕ, кој од Охрид, на 31-виот роденден на партијата го најави лидерот на најголемата опозициска партија...

  (ВИДЕО) Внукот на Тито, Јошка Броз открива за што тагувал неговиот дедо на смрттна постела

  „Мислам дека Македонскиот народ треба да признае една работа, немаше да ја има Македонија, ако не беше Тито. Мора и да признаат дека убаво...

  Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

  На 17.04.2021 во 13,10 часот полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во...

  Муцунски – Проблемите во ВМРО-ДПМНЕ не треба да се решаваат јавно

  Проблемите во едно семејство, како што е ВМРО-ДПМНЕ, не треба да ги решаваме преку јавниот дискурс, туку внатре во семејството, да излеземе обединети, да...

  Валентин Андон го носи планинскиот чај на пазарот во Америка

  Надалеку познатиот „Планински чај“ Македонците од Пустец го продаваа најмногу во Охрид. Новото време донесе нови генерации, а Валентин успешно го гради брендот „Активити“...

  Др Софка Маленко: За дијагноза на Короната Ртг снимка е неопходна за точно потврдување на болеста, во Охрид дневно се снимаат по 70-80...

  Медицинските лица веќе една година работат со золем обем на ангажмани, дежурства, константен стрес во борбата против коронавирусот. Лекарите, медицинските сетри и целокупниот медицински...

  Интервју со Филип Стефаноски – Подготвени сме да почнеме со работа уште денес ако се отвори светот

  Филип Стефаноски, е сопственик и генерален директор на DMC Balkans Travel & Events, македонски рецептивен тур оператор кој работи во Македонија, Балкан и централно-источна Европа. Филип Стефаноски...

  Последни вести

  spot_imgspot_img