More

  ИНТЕРВЈУ

  Николоски: Да прифатите комисија за историја да решава за иднината на државата е политички аматеризам

  Интервју на  Александар  Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ дадено за интернет порталот МКД.мк Вие бевте еден од ретките наши политичари кои уште пред три години изјавивте...

  Ефтов: Се подготвува техничка влада

  Во тек е операција за рушење на Зоран Заев. Тоа што не беше направено минатата година со операцијата Рекет сега една комбинација на олигархиски...

  Заев – Меркел: Интензивниот ангажман на вклучените страни создава можности за остварување на заедничката цел – одржување на меѓувладината конференција за почеток на преговорите

  Во телефонскиот разговор со канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев изрази благодарност за зголемениот...

  Јаневски за српска ПОЛИТИКА: Би сакал да ја доживеат мојата земја на многу поразличен начин или како што љубат австриските туристи да ја нарекуваат...

  Директорот на агенцијата за промоција и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски, во интервју за српска ПОЛИТИКА отворено зборува за туризмот и регионалниот пристап...

  Тимоние: За да се сопре иселувањето на младите треба да се поттикне обновата на политичкиот, образовниот и здравствениот систем

  Интервју со Амбасадор на Франција во Република С.Македонија (во заминување) Н.Е Кристан Тимоние за ekonomijaibiznis.mk. Како ја оценувате состојбата во која се наоѓа македонското...

  Зелената идеологија нема компромиси…

  Превирања во ДОМ. Што се случува по изборите во Демократската Обнова на Македонија-ДОМ? На оваа тема NEWS 1 разговара со генералниот секретар на ДОМ...

  Дукоски: Teлефонот на Боки воопшто не е вештачен, во него има многу фотографии и разговори

  Поднесовме три барања за вештачењето на телефонот на Бојан Јовановски но бевме одбиени со образложение дека тие го извештачиле за потребите на обвинителниот акт...

  Јаневски:„Наместо да се бориме со ветерници, да ја организираме новата реалност во туризмот”

  „Преферирам „Дома си е дома“ и тоа даде добри резултати до сега. Но ние можеме да патуваме низ Европа со негативни ПЦР тестови, но можеме...

  Последни вести

  spot_imgspot_img