Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Политика

Нина Ангеловска на својата фирма доделила државна помош

Министерката на Зоран Заев, Нина Ангеловска си ги спаси парите од Еуростандард банка, а земала и државна антикризна помош за

Top News Видеа Македонија Последни Вести

Уривањето на дивоградбите во Охрид ќе продолжи во наредните години

Во Општина Охрид велат дека станува збор за наследени проблеми коишто се обидуваат постепено да ги решаваат. Градоначалникот Константин Георгиески

Top News Македонија Последни Вести

Лукаревска: Новата Влада е Влада на континуитет и најдобрата опција за сегашноста и иднината на државата

Пратеничката на СДСМ Сања Лукаревска во денешното обраќање во Собранието посочи дека сите треба да сме горди затоа што ова

Top News Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Мизрахи кон Заев: Доверба нема во вашите зборови, вие лажете и се oткажавте од се, а се колневте во вашите деца

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешната седница во Собранието истакна голем број на ветувања, која како што вели дека

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 131 нови случаи на ковид 19, починаа 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1297 тестирања, а регистрирани се 131 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Апасиев: Да ми прости ЛГБТ заедницата, ама педерски го сменивте името

Пратеникот Димитар Апасиев во својот денешен говор во Собранието, реплицирајќи му на Дамјан Манчевски рече дека името на државата е

Top News Македонија Последни Вести

Заев ја претстави програмата на новата влада, платите ќе растат, новите фирми нема да плаќаат фирмарина…

Мандатарот Зоран Заев на денешната пленарна седница во Собранието за избор на новата влада своето обраќање го започна со тоа

Top News Македонија Последни Вести

Пронајдено безживотно тело на 45-годишниот гостиварчанец кој се обидувал да ја спаси 19-годишната девојка

Од водите на Вардар е извлечено и телото на 45-годишен маж кој утринава скокнал во реката кај Гостивар за да

Македонија Последни Вести

Албански државјанин по кој трага Интерпол е приведен на Блаце

Албански државјанин е приведен во земјава на барање на Интерпол. Како што соопшти МВР, станува збор за 33-годишниот Г.А. од

Top News Македонија Последни Вести

Mанчевски: Модернизиран ДМС системот, подобра организација на институциите

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на денешната прес конференција истакна дека во функција е национален систем за