More

  МАКЕДОНИЈА

  Над 100 полициски службеници, хеликоптер, доброволци во активна потрага по Петар Џобоски

  Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило...

  Приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка

  Во текот на вчерашниот ден е приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка, информираат од МВР. -Лицето С.И. е лишено од слобода...

  Заев: Овие денови секој момент го живееме со украинскиот народ

  Поранешниот премиер Зоран Заев попладнево преку „Фејсбук“ ја осуди агресијата врз Украина и упати поддршка до раководството на земјата и до украинскиот народ да...

  Денеска нови 378 позитивни на КОВИД 19 и7 починати

  Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.560 тестови, а регистрирани се 378 нови...

  150 планинари од Македонија, Србија и Бугарија се заглавени во хотелот Молика

  150 планинари од Македонија, Србија и Бугарија се заглавени во хотелот Молика на Пелистер и не можат да тргнат за дома, затоа што велат...

  Граѓаните прават залихи од основните намирници, маркетите се празнат!

  Деновиве се повеќе сме сведоци дека маркетите наликуваат како пред две години кога започна пандемијата со КОВИД 19, кога се купуваа основните прехрамбени намирници. Овојпат...

  Блокирани скијачките патеки на Шапка

  Снегот што од ноќеска паѓа во Македонија, ја завеа Попова Шапка. Скијачките патеки се блокирани, ски-лифтовите не работат, а полицијата со возила пренесуваше луѓе...

  (ФОТО и ВИДЕО) Пијани малолетници, лажен сертификат, гости без сертификати – акциска контрола на угостителски објекти во Тетово

  Во текот на изминатата вечер (26/27.02.2022) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР во координација со Државниот пазарен инспекторат, Управата за јавни...

  Земјотрес со јачина од 3,6 степени во Грција, почувствуван и во Македонија

  Во 14:01 во Македонија беше почувствуван земјотрес. Според информациите земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според рихтер,а Епицентарот на истиот е кај македонско-грчката...

  Последни вести

  spot_imgspot_img