Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 1160 нови случаи на Ковид 19 и починати 30 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Кои се 20 споменици на кои е избришан зборот „бугарски“ фашистички окупатори

Бугарска фашистичка војска, бугарски окупатор, несносен бугарски фашистички окупаторски режим и неговата денационализаторска политика на македонскиот народ. Ова се само

Македонија Последни Вести

Отворање на Лабораторијата за кризен менаџмент од проектот од ЦУК

Центарот за управување со кризи, ЦУК, ги конкретизира и реализа едни од најсовремените мерки што се развиваат на полето на

Top News Македонија Последни Вести

Ѓорѓе Иванов: Постојат прашања за кои не се преговара, црвени линии преку кои не се преминува

Со објава на социјалните мрежи се прозва и поранешниот претседател на РМ Ѓорѓе Иванов, притоа тој напиша:-Како претседател на Република

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Апасиев пред почетокот на пленарната седница, влезе во отворен Вербален дуел со Џафери

Пратеникот и лидер на Левица – Димитар Апасиев денес, пред почетокот на пленарната седница, влезе во отворен Вербален дуел со

Top News Македонија Последни Вести

Спасовски: На вработените во МВР ќе им биде исплатена заостаната бонус плата за 2017 и 2018 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше он лајн состанок со претставници на Македонскиот полициски синдикат, предводени од претседателот

Top News Македонија Последни Вести

Стипе Месиќ за МКД: Македонската нација е историски факт, не ја создал ниту Тито, ниту Коминтерната

Ако се говори за историја, тогаш треба да се почитуваат сите факти. Бугарија беше на страната на силите на Оската

Top News Македонија Последни Вести

„Интернешнал фреш фуд” ќе произведува и извезува пилешко месо

„Сопственото производство на храна е од голема важност за секоја држава. Кризата со пандемијата на корона вирусот го покажа тоа.

Македонија Последни Вести

Битиќи и директорот на НЕР Реџепи: Гасификацијата се одвива по предвидената динамика

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир

Top News Македонија Последни Вести

Претседателот Пендаровски ги унапреди полковник Симеон Трајковски и полковник Бесник Емини во чин бригаден генерал

Претседателот Стево Пендаровски со указ ги унапреди полковник Симеон Трајковски и полковник Бесник Емини во чин бригаден генерал. Чиновите на