Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести Регион

Министерот Сабев на средби со колегите од Македонија, Турција и Романија – Бугарија ќе го подобрува прекуграничниот сообраќај

Подобрувањето на прекуграничниот сообраќај, како еден од главните приоритети на Владата, е водечка тема на претстојните средби на министерот за

Top News Македонија Последни Вести

Денеска 718 нови случаи на Ковид-19, починале 22 лица од нив девет лица се целосно вакцинирани

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови,

Top News Македонија Последни Вести

Владата по втор пат ја откажа средбата на синдикатите за минимална плата – се подготвува штрајк

Власта ја одложи средбата на синдикатите на кој требаше да разговараат за раст на минимална плата на 300 евра, реагираа

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Маричиќ: За жал нема да бидам дел од владината делегација во Бугарија поради позитивен тест на Ковид-19

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот фејсбук-профил информира дека поради позитивен тест на Ковид-19 нема да биде дел

Македонија Последни Вести

Двајца тетовци физички ја нападнале нивната ќерка и сестра, поради недоразбирања со нејзиниот сопруг

Шеесетгодишник и неговиот син на 26 години се повикани и задржани во полициска станица поради сомневање дека извршиле физички напад

Top News Видеа Македонија Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Ковачевски пречекан во Софија со највисоки државнички и воени почести

Македонската владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски ја почна посетата на Бугарија, во рамките на која утре двете влади

Видеа Македонија Последни Вести

Костадиновска Стојчевска: КИЦ Софија е квалитетно поглавје во односите меѓу Северна Македонија и Бугарија

Министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска, како дел од владината делегација која е во официјална посета на Република Бугарија, денеска

Македонија Последни Вести

Сојузот на здруженија на дијабетичари бараат од Владата да ги ослободи од работа и училиште лицата со дијабетес Тип 1 и 2 поради ширењето на ковид-19

Сојузот на здруженија на дијабетичари на Македонија (СЗДСМ) бараат од Владата да ги ослободи од работа и од училиште лицата

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) ЦУК трага по 77 годишно лице – од трлото со овци се упатил кон домот во селото Градешница по што му се губи трага

На ден 23.01.2022 година во 15.40 часот од ЦУК Битола добиена е информација дека во с. Градешница е исчезнат лице

Top News Македонија Последни Вести

Влада: Не подаруваме возила туку постапуваме по обврските кои произлегуваат од Законот за влада

Во врска со информациите во медиумите за правата на поранешните премиери, Владата на Северна Македонија ја известува јавноста дека постапува