Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Дерковски за „Фокус“: Постапката за набавката на софтверот беше спроведена на најтранспарентен начин

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски кој е осомничен во новата истрага на Обвинителството за гонење на организиран криминал

Top News Македонија Последни Вести

Маричиќ: Во моментов не се можни онлајн судења

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, вели дека во овој момент не е возможно да има онлајн судења, и покрај пандемијата

Top News Македонија Последни Вести

Пет лица под истрага за спроведените јавни набавки во Државната изборна комисија

По спроведена севкупна предистражна постапка, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување,

Македонија Последни Вести

Заев: Признавањето на важноста на ромскиот јазик треба да биде дел од пошироките напори и акции за спречување на сите форми на дискриминација

Денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев преку видео обраќање го честиташе Меѓународниот ден на ромскиот јазик,

Македонија Последни Вести

Заев и одборот на Македонија 2025: Фокус кон креирање на долгорочни политики за економски развој

Вложувања во образование и зајакнување на човековиот капитал, иновации, инвестиции, подобрување на деловниот амбиент, почитување на демократските темели на општеството,

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 1192 нови случаи на Ковид 19, починаа 22 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3211 тестирања, а регистрирани се 1192 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Инспекциските служби извршиле 4.716 контроли – затворени се седум угостителски објекти

Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од

Top News Македонија Последни Вести

Судот одлучи- одземен пасошот на Лидија Димова

Кривичниот суд и ги одзеде двата пасоши, обичниот и дипломатскиот на поранешната директорка на Агенцијата за европски образовни програми, Лидија

Top News Македонија Последни Вести

Пендаровски и Радев разговараа за перспективите за напредок во европската интеграција на Република Северна Македонија

Претседателите Стево Пендаровски и Румен Радев денеска остварија телефонски разговор во кој се разговараше за позициите на двете држави во

Top News Македонија Последни Вести

Судот одлучува дали ќе ѝ го одземе пасошот на Лидија Димова

Разрешената директорка на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, ги избегна камерите и новинарите, без да