Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 99 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1384 тестирања, а регистрирани се 99 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Љуљзим Вренези ја доби наградата за животно дело „8 Септември“

Поранешниот натпреварувач во борење, а сега тренер Љуљзим Вранези ја доби наградата за животно дело „8 септември“ во развој и

Top News Македонија Последни Вести

Претседателот Пендаровски присуствуваше на прославата по повод 8 Септември, Денот на независноста

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на Централната прослава по повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Северна Македонија. Чествувањето

Top News Македонија Последни Вести

Бачев: Денес е тежок и тажен ден, радоста од стекнувањето на независноста е претворена во понижување

Претседателот на опозициската партија Единствена Македонија, Јанко Бачев го честиташе 8 Септември, Денот на независноста. -„Денес во Република Македонија е

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Срушен и последниот силос од бетонската база на советникот од ДУИ Нефи Усеини

Полека но сигурно власта става ред со дивоградбите Го снема и последниот силос од добро познатата бетонската база на советникот

Top News Македонија Последни Вести

Пендаровски: Заеднички императив е следните години да живееме многу подобро отколку досега

Пред скоро три децении, во 1991-та, на референдум, убедливо мнозинство наши граѓани гласаа да живеат во независна, слободна и демократска

Top News Македонија Последни Вести

Владина делегација оддаде почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев по повод Денот на независноста оддаде почит со положување цвеќе на вечните почивалишта

Top News Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Сонот на сите претходни генерации за независна и слободна држава се исполни. Оваа година слободни и отворени кон светот ја

Македонија Последни Вести

Мицкоски: Почетоците на независноста се неминовно поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и активната улога која ја имаше партијата во градењето на државата, Република Македонија.

Честитка по повод 8ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија, од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски. Во

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Честит 8-ми септември, 29 години самостојна, суверена, Република Македонија!

Денеска Македонија одбележува 29 години од независноста. На 8-ми септември 1991 година на успешно спроведениот референдум македонските граѓани се изјаснија