Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Социјални Мрежи

Армијата ќе ѝ помага на полицијата во обезбедувањето на болниците

Владата на денешната седница го прифати предлогот на Министерството за здравство за потребата од дополнителна асистенција на припадниците на АРМ

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Му порачав на канцеларот Курц дека може да смета на Северна Македонија во борбата за справување со тероризмот

„Тоа што се случи во Виена кажува дека ниту ние, како Северна Македонија, ниту Австрија, ниту било кој од светот

Top News Македонија Последни Вести

Заев на Сител ТВ: Се однесуваме како сите земји-членки на ЕУ во носењето на рестриктивните мерки, кои имаат резултати

„Се однесуваме исто како  што се однесуваат земјите-членки на Европската Унија и нашиот регион, не одиме ние во екстреми долни

Top News Македонија Последни Вести

МИА: Бугарските барања не се вклучени во преговарачката рамка, се чека исходот од берлинскиот состанок

Од нашата Влада, по средбата во Берлин, денеска излегоа со став дека интензивната комуникација води кон приближување на позициите со

Top News Македонија Последни Вести

Недела и со закон ќе биде ден за одмор

Владата ја прифати иницијативата денот недела да биде прогласен за неработен ден, објави премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“. „Го задолживме

Македонија Последни Вести

Виртуелна средба на Џефери со европратениците Шидер, Ќучик и Валсман

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, денеска имаше виртуелна консултативна средба со европратениците како олеснувачи на Дијалогот

Top News Македонија Последни Вести

Пендаровски телефонски разговараше со австрискиот претседател Ван дер Белен

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Австрија, Александeр Ван дер Белен. Претседателот Пендаровски остро го

Top News Македонија Последни Вести

Интерпол од МВР побара информации за тројца државјани на Северна Македонија

Денеска од австриската полиција, преку Европол, до Министерството за внатрешни работи беше доставено барање за соработка и информации околу терористичкиот

Top News Македонија Последни Вести

Граѓаните после 21:00 часот да не се движат на јавен простор доколку немаат важни и неопходни потреби, изгласани новите мерки

Одлука за забрана за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор после 21 часот, со цел спречување на

Top News Македонија Последни Вести

20-годишно момче од струшко Велешта, една од жртвите во терористичкиот напад во Виена

Неџип Вренези 20-годишник од струшко Велешта е една од жртвите во синоќешниот терористички напад во Виена, пренесува ексклузивно порталот News33.tv.