Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Вонредна прогноза: Од утре дожд и пад на температурата

Од утре попладне се очекува промена на времето со врнежи од дожд и намалување на дневните температури за неколку степени

Top News Македонија Последни Вести

УЈП: Газдите нека исплатат плата ако можат, а штом се изгласа законот ќе ја добијат помошта од државата

Работодавачите да исплатат плата за октомври, а откако ќе се донесе Законот за финансиска поддршка на приватниот сектор Управата за

Top News Македонија Последни Вести

ИЈЗ: Зголемување од 23,6% на тестирањата, 70,1% повеќе нови позитивни во однос на претходната недела

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 26 октомври

Top News Македонија Последни Вести

Захариева: Има напредок, но се уште не сме подготвени да ја одобриме рамката за преговори

Не можеме да ги затвориме очите и да се преправаме дека не гледаме дека има проблеми со спроведувањето на договорот

Top News Македонија Последни Вести

Филипче: Аплициравме за вакцини против ковид-19 за 20% од населението, очекувањата се дека ќе бидат достапни на почетокот на следната година

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, вчера во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека Северна Македонија

Top News Видеа Македонија Последни Вести

д-р Елена Коваческа Башуроска: Да го поддржиме органодарителството

Познатата докторка кардиолог и директор на Заводот за кардиоваскуларни заболувања „Св Еразмо“, д-р Елена Коваческа Башуроска, се вклучи во кампањата

Top News Македонија Последни Вести

Заев за „CorD”: Целта ни е европеизација на Северна Македонија со активирање на брзата лента на преговорите за целосно и безусловно исполнување на нашата ЕУ агенда

„Наша цел во овој мандат е да донесеме целосна трансформација и европеизација на Република Северна Македонија. Нашата намера е да

Top News Македонија Последни Вести

Црквата “Св. Константин и Елена” на чекор да стане стечајна маса, има долг од 1,1 милион евра

Стотици фирми и граѓани донираа пари за изградба на црквата „Свети Константин и Елена“ во центарот на Скопје. Црквата се

Top News Видеа Македонија Последни Вести

Поднесено барање за повторно судење за случајот А1 Телевизија

Барањето за повторување на постапката Рамковски го поднел до Основниот кривичен суд Скопје, од каде за „360 степени“ велат дека

Top News Македонија Последни Вести

Заев по разговор со пожарникарите: Има социјален дијалог и начини за исплата на платите и додатоците на пожарникарите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, претседателот за ЗЕЛС и