Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

ВМРО-ДПМНЕ бара време да се изјасни за измените на Законот за заштита од заразни болести

На барање на опозицијата на денешната 18. собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита

Top News Македонија Последни Вести

Костовски бара оставка од раководството на НБРМ поради свесно носење на Еуростандард во стечај

Главниот акционер на „Еуростандард банка“, Трифун Костовски, бара раководните лица на Народната банка да поднесат оставки бидејќи, како што вели,

Top News Македонија Последни Вести

Објавен протокол за заштита од коронавирус во судовите

Основниот кривичен суд Скопје во согласност со препораките на Светската здравствена организација, мерките и протоколите на здравствените власти во земјава

Top News Македонија Последни Вести

ИЈЗ: Половина од новодијагностицираните од Скопје – и натаму најзастапена возрасна група од 30 до 39 години

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 12 до

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Бугарија не бара промена на Уставот

Бугарија не бара промена на Уставот и сметам дека нема потреба од промена на договорот со Бугарија, изјави премиерот Зоран

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Посебноста на македонскиот јазик е впишана во личната карта на нашата држава

Се дури постои македонскиот јазик ќе постојат и Македонците, се додека постојат Македонците ќе постои и македонскиот јазик, изјави премиерот

Top News Македонија Последни Вести

МОН со упатство: Наставниците да го прилагодат оценувањето согласно учењето на далечина

Министерството за образование и наука и Бирото за развој на образование ги известија училиштата за начинот на следење и оценување на

Top News Македонија Последни Вести

Денеска 161 нов случај до КОВИД 19 во земјава, починаа 12 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 771 тестирања, а регистрирани се 161 нови случаи на

Македонија Последни Вести

Заев на средба со претставници на АДКОМ: Државата ќе им излезе во пресрет на јавните комунални претпријатија во тековниот кризен период

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од министерот за финансии Фатмир Бесими, и преку онлајн врска

Top News Македонија Последни Вести

За раководител на Клиниката за ортопедија назначен е д-р Далип Јахја

Министерството за здравство информира дека за раководител на Клиниката за ортопедија при ТОАРИЛУЦ назначен е д-р Далип Јахја од ЈЗУ