Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Запленети 50 килограми дрога во неготинско, приведен дилер (ВИДЕО)

Во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање на нелегалната трговија со наркотици, полициски

Top News Македонија Последни Вести

News33: Обвинение од Хаг и за Али Ахмети?

Лидерот на ДУИ Али Ахмети добил обвинение од Специјалниот суд во Хаг, но официјалните информации сè уште не се објавени,

Top News Македонија Последни Вести

Порака од премиерот Заев на „Thessaloniki Summit 2020“: Да ги негуваме европските вредности за просперитетен Западен Балкан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, албанскиот премиер Еди Рама

Top News Македонија Последни Вести

Велешанец осомничен за обид за убиство на својата сопруга – и се заканувал дека ќе ја однесе во гробот на мајка ѝ, и ќе ѝ го скрши черепот

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 57-годишна возраст, осомничено

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 1275 нови случаи на Ковид 19, починаа 13 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3331 тестирања, а регистрирани се 1275 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Врховен суд ја укина пресудата за убиството на Ангел од Ѓорче Петров

Пресудата за убиството на матурантот Ангел Петковски е укината на 30-ти септември од страна на член совет на Врховниот суд,

Top News Македонија Последни Вести

Влада: Неповолната хидролошка состојба го отежнува производството на електрична енергија, разликите ќе се надоместат преку набавка за да не се загрози живиот свет

Согласно задолжението од 14-тата седница на Владата на Република Северна Македонија според кое АД ЕСМ достави до Владата Информација за

Top News Македонија Последни Вести

Пендаровски ја потпиша наредбата за ангажман на Армијата за кризата со ковид 19

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски,  врз основа на член 18 , став

Top News Македонија Последни Вести

Маричиќ: Од денеска судските такси намалени за осум пати – правдата подостапна за граѓаните

Денеска на сила стапува Законот за изменување и дополнување на Законот за судски такси, со кој граѓаните конечно добиваат големо

Top News Македонија Последни Вести

Дерковски за „Фокус“: Постапката за набавката на софтверот беше спроведена на најтранспарентен начин

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски кој е осомничен во новата истрага на Обвинителството за гонење на организиран криминал