Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Пандемијата ги промени и навиките, граѓаните се повеќе плаќаат со картички

Со цел навремено согледување на движењата кај плаќањата, во услови кога навиките за начинот на извршување на плаќањата се менуваат

Македонија Последни Вести

На Криволак вежбовни активности на припадниците на Вооружените сили на САД од составот на КФОР

Од денеска до 15 септември на Армискиот полигон Криволак ќе се одржуваат вежбовни активности на припадниците на Вооружените сили (ВС)

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Пендаровски го прими премиерот Заев и министрите во новата Влада

По изборот на составот на новата Влада од страна на Собранието на Република Северна Македонија, денеска претседателот Стево Пендаровски го прими премиерот

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 11 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 450 тестирања, а регистрирани се 11 нови случаи на

Top News Македонија

Тунтев поделил 1 милион евра за плати во АЦВ

Просечната плата на 68 вработени во Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) во моментов е 75.000 денари, открива порталот Фактор. Директорот на

Top News Македонија Последни Вести

Борисов му го честиташе реизборот за премиер на Заев

Бугарскиот премиер Бојко Борисов му честиташе на Зоран Заев за изборната победа и за реизборот за премиер на Република Северна

Top News Македонија Последни Вести

Жбогар: Честитки до Зоран Заев и членовите на владата

Амбасадорот на ЕУ во земјава Самуел Жбогар испрати честитки за изборот до премиерот Зоран Заев и членовите на новата влада.

Top News Македонија Последни Вести

Пораки од Вархеји и Хан за новата македонска влада

Европската Комисија сѐ уште не реагирала официјално на формирањето на новата влада во Северна Македонија, но еврокомесарите на своите Твитер

Top News Македонија Последни Вести

Амбасадорката Брнз: Честитки за новата Влада, продолжуваме со соработката

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мари Брнз го поздрави формирањето на новата влада и  упати честитки до премиерот Зоран Заев

Top News Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Оливер Спасовски ја презеде министерската функција во МВР

Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер д-р Агим Нухиу ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот