Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Министерот Маричиќ најави промена на изборниот законик и воведување отворени листи

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, на денешната прес конференција најави промена на изборниот законик и воведување на отворени кандидатски листи,

Top News Македонија Последни Вести

Прв приватен индустриски парк на „ИГМ Трејд“ во центарот на земјава со 20 индустриски хали

Речиси во центарот на земјава, во близина на Неготино, ќе никне нова технолошко-индустриска развојна зона. Но, неа не ја гради

Top News Македонија Последни Вести

Сосетката го нападнала синот на соседите

На 12.09.2020 во 17,50 часот во Полициската станица Прилеп З.Ц.(48) од Прилеп, пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од

Top News Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: Гоце е црвената линија за нашето достоинство, ова е протест на народот, целта е ЗА ЕУ, ЗА МАКЕДОНИЈА, ЗА ДЕЛЧЕВ

Делчев го разбираше светот како поле за културен натпревар помеѓу народите. Европската Унија, од која секој ден сме се подалеку

Македонија Последни Вести

Мицотакис најави дека со Заев ќе се сретнат во среда

Премиерот Зоран Заев ќе земе учество на конференцијата на „Економист“ в среда, каде што ќе биде и премиерот на Албанија,

Top News Македонија Последни Вести

(Видео) Груби: ДУИ ќе има 5 заменици министри и 5 државни секретари

Заменик-претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на прес-конференција во Владата најави дека

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 98 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1253 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на

Top News Македонија Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Васко Зафировски се обрати во име на членови на Интегра и најави преминување во ВМРО ДПМНЕ

Членовите кои преминаа во ВМРО ДПМНЕ обвинуваат дека партијата „Интегра“ работела во интерес на СДСМ. Дел од раководството и членството

Македонија Последни Вести

Доделени наградите на ЗИКМ на годинешниот саен на книгата во Скопје

Во рамки на XXXII Меѓународен саем на книгата во Скопје, во сабота, 12.09.2020, со почеток од 19 часот, Здружението на издавачите и книжарите

Top News Македонија Политика

ВМРО ДПМНЕ најавува преминувања од Интегра демантираат

Дел од раководството на партијата „Интегра“ денес ќе објават дека преминуваат во ВМРО ДПМНЕ – дознава News1.mk од свои извори.