Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на

Македонија Последни Вести

Спасовски се сретна со резидентниот координатор на ОН, Дуџак

Денеска  во Министерството за внатрешни работи, се одржа работен состанок помеѓу министерот за внатрешни работи   Оливер Спасовски и  Росана Дуџак,

Политика Последни Вести

Единствена Македонија до Бугарија: Гоце Делчев може да почива во мир, спремни сме да ви го подариме триото Заев, Шеќеринска и Димитров

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на

Top News Македонија Последни Вести

Обвинителството ќе го проверува предизборното рекламирање на политичките партии

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција издаде Наредба за проверка на фирми што

Top News Македонија Последни Вести

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж

Последни Вести Социјални Мрежи

Пановски: Вистинската суша не е ни почната. Водните системи ќе колабираат, езерата ќе се повлечат

Инаку, вистинската суша не е ни почната. Водните системи ќе колабираат, езерата ќе се повлечат. На вештачки контролираното Охридско Езеро

Последни Вести Свет

Јошихиде Суга избран за нов премиер на Јапонија

Јапонскиот парламент избра нов премиер, по повлекувањето на Шинзо Абе поради здравствени проблеми. Нов јапонски премиер ќе биде Јошихиде Суга,

Top News Македонија Последни Вести

Заев во Атина: Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и заедно ќе ги надминеме

„Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и само заедно можеме да ги надминеме, со поблиска соработка и

Top News Македонија Последни Вести

Поставеноста на монетарната политика оценета како соодветна на макроекономските услови

На 15 септември 2020 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка (КОМП), на

Top News Македонија Последни Вести

За Шахпаска враќањето на работа е логично, родилки и мајки на деца до шест години најавија протест пред Владата

Од следната среда, односно на 23 септември на работа се враќаат родителите на децата до шест години, лицата кои користеа