Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести

Пратениците на БЕСА независни, но остануваат во коалицијата „Можеме“ со СДСМ

Пратениците од БЕСА денеска преку допис го известиле претседателот на Собранието, Талат Џафери дека во законодавниот дом ќе дејствуваат во

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 45 нови случаи на ковид 19, починаа 7 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на

Македонија Последни Вести

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на САД Н.Е. Кејт Мари Брнз

Извонредната соработка, партнерството и пријателството кои Република Северна Македонија и САД ги негуваат беа уште еднаш потврдени на денешната работна

Top News Македонија Последни Вести

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија, Дејвид Гер

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гер. Доаѓате во

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Во Египет пронајдени 27 дрвени мртовечки ковчези стари 2.500 години

Египетското министерство за антиквитети објави дека во некрополата Сакара јужно од Каиро се откриени 14 саркофази закопани пред повеќе од

Top News Македонија Последни Вести

Триесет луѓе утринава го украле телото на починат пациент од инфективно во Струмичката болница

Група на околу триесетина луѓе утрово ја скршиле вратата на инфективното одделение во болницата во Струмуица и го земале телото

Top News Македонија Последни Вести

Нема да се гради карго аеродромот во Штип

Карго аеродромот во Штип нема да се гради, а парите ќе се пренаменат за изградба на водоводи, градинки и училишта.

Top News Македонија Последни Вести

Генералниот директор на ТАВ, Алпер Ерсој заминува од Македонија

Генералниот директор на ТАВ Македонија Алпер Ерсој заминува од Македонија. Турската компанија ќе го распореди во друга држава каде оперира.

Top News Македонија Последни Вести

Амбасадор Вуцас: Честитки за новата Влада и потврда на поддршката од Австрија во евроинтеграцискиот процес

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се сретна со Георг Вуцас, амбасадор на Република Австрија во нашата

Top News Македонија Последни Вести

Од полноќ поскапуваат горивата

Регулаторната комисија донесе одлука за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката на РКЕ, малопродажните цени