More

  ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

  Светот ги укинува КОВИД сертификатите, нашата комисија предложи укинување на две мерки, еве кои ….

  Комисијата за заразни болести денеска предложи две мерки до министерот за здравство. -Укинување на задолжително поседување на негативен ПЦР тест или потврда за прележаност или...

  (ФОТО) Се реконструира средното економско училиште „Св. Кирил и Методиј“

  Во тек се градежни работи за реконструкција СОСУ „Св. Кири и Методиј“. Вредноста на договорот за реконструкција изнесува 9.220.000,оо денари, средства одвоени од буџетот...

  Шолц: Германија го стопира проектот „Северен тек 2“

  Поради ситуацијата со Украина и Русија, германската Влада го запира процесот на одобрување на Северен тек 2, изјавил денеска германскиот канцелар Олаф Шолц, пренесува...

  Според пораките од Минхен, заклучив дека повторно на мала врата ќе се бутка истата игра како за промената на уставното име на Македонија, вели...

  Според пораките кои доаѓаат од Минхен, заклучив дека повторно на мала врата ќе се бутка истата игра како за промената на уставното име на...

  Битиќи и Нуредини на средба со Стопанската комора на Дубаи – Нудиме широка лепеза на можности за инвестиции во производството, енергетиката, градежништвото, туризмот и...

  Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за животна средина и просторно...

  Истрага за убиство во Битола – се бара притвор за дедото кој што го уби поранешниот зет

  Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство...

  Ковачки: Ковачевски да прифати гаранции за јазикот и историјата

  Во преговорите со Бугарија, не смее да биде оспорена македонската национална посебност, ниту пак засебноста на македонскиот јазик. Имаме информации дека дејствијата на Ковачевски во...

  ВМРО ДПМНЕ: Минималната плата ќе ја изеде инфлацијата од 6.7%, зејтинот, бензините, струјата се драстично покачени, СДСМ да не бега и да ги поддржи...

  Ова СДСМ што нуди е гола лага, бидејќи минимална плата е речиси нагризана од инфлацијата, и се што имаме е само порамнување. Минималната плата ќе...

  (ВИДЕО) Тачи вели дека не се појавувал на дискусии во Собранието бидејќи ќе требало да го истепа Апасиев

  Во Клан Дебатa, Мендух Тачи, лидерот на ДПА ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица. „Левица не ја прифаќа независноста на Косово. Левица...

  Последни вести

  spot_imgspot_img