Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Струшката шумска полиција на Јабланица, се работи на расчистување на бесправната сеча

По објавите на корисниците на социјалните мрежи во која информираа дека се врши голема бесправна сеча во Јабланица, шумската полиција

Top News Политика Последни Вести

Каевски: Владата е посветена на неселективна борба против криминалот и корупцијата, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лаги и популизам

Уште на самиот почеток, кога ја формиравме новата влада, предводена од СДСМ се посветуваме на борба против криминалот и неселективна

Top News Политика Последни Вести

Нелоски: Незадоволството кај граѓаните од политиките на СДСМ многу брзо

ќе стане видливо Вечерва во емисијата „Само вистина“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своето гостување посочи

Македонија Последни Вести

Градинките ги отвораат вратите на 9 ти септември

Владата денеска на седница усвои Информација за повторно отворање на установите за згрижување и воспитание на деца – градинки/центри за

Top News Македонија Последни Вести

Изготвени протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта еве ги правилата

Комисијата за заразни болести изготви протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта, како и алгоритам

Политика Последни Вести

Бачев и честиташе на американската амбасадорка Брнс за повторниот избор на марионетска влада во Скопје на фалсификувани избори

Драга амбасадорке, Ја видов вашата огромна радост од повторното инсталирање на марионетска влада во Скопје од страна на „Калето“. Токму

Top News Македонија Последни Вести

Туристичките работници бараат итно решавање на проблемите од Владата

Туристичките работници испраќаат честитки до новата Влада, која вети дека по формирањето веднаш ќе ги стави на дневен ред барањата

Top News Македонија Последни Вести

Народна банка: Банките можат да овозможат втор период на одложена отплата на кредитните обврски

Имајќи ги предвид продолжените ефекти од ковид-кризатa, Народната банка одржа неколку состаноци со претставници на Македонската банкарска асоцијација (МБА) во врска

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 115 нови случаи на ковид 19, почина едно лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1665 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Триесетдневен притвор за тројцата членови на терористичаката група, нивни цели биле витални објекти во земјава

Триесет дена притвор е одредени за тричлената терористичка група, која дејстувала на територијата на земјава, а која организирала набавка на