Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Мерката на Владата за забрана на групирање на повеќе од четири лица на јавен простор има точно утврдени исклучоци

Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за забрана за собирања во групи (групирање) на повеќе од четири лица на

Top News Последни Вести Свет

Државниот секретар на САД најави: Трамп останува на власт

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, одбива да ја прифати победата на Џо Бајден на претседателските избори и денес во

Top News Македонија Последни Вести Регион

Каракачанов: Им објаснивме на нашите колеги од РС Македонија дека не можеме да направиме никаков компромис за прашањата поврзани со бугарската историја

Нема никакви разлики во политиката кон Република Северна Македонија. Нема никакви разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за надворешни работи,

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Пронајдена голема количина оружје и муниција во кичевско, приведени две лица

На 10.11.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во

Top News Политика Последни Вести

Трипуновски: Дебарското езеро е доведено на раб на пресушување заради неспособноста на Заев

Дебарското езеро е езеро кое е доведена во најочајна состојба поради неспособноста на владата на Зоран Заев и раководството на

Top News Македонија Последни Вести

Народна Банка: Поставеноста на монетарната политика е соодветна на макроекономските услови

На 10 ноември 2020 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, на којашто

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Музичките ѕвезди порачуваат-НосамМаска за повторно да свириме пред многу публика, НосамМаска за себе и за оние што ги сакаме

Музички уметници, македонски естрадни, ја поддржуваат кампањата НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска

Top News Македонија Последни Вести

Земјотрес со јачина од 5 степени изутринава во западниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од пет степени според локална Рихтерова магнитуда е регистриран изутринава во западниот дел на Македонија. Земјотесот којшто

Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Филипче станува гробар на својот народ, 30 мртви за еден ден, оставка веднаш

Соопштение до јавноста од ВМРО ДПМНЕ кое е реакција на денешните бројки на заболени и починати од корона. Во соопштението

Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) МТВ ги измеша прва и втора програма

Националниот сервис ги збуна гледачите. Вечерва оние кои следеа документарен филм наместо дијалогот на соговорниците, го слушаа аудиото од она