More

  ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

  Вучиќ: Толку од правото на другите самостојно да одлучуваат, Србија има огромни притисоци, но нема да се приклучиме на санкциите кон Русија

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ изјави дека Србија ќе се приклучи на сите одлуки на Генералното собрание на ОН за нарушување на територијалниот интегритет на...

  Најголемата крипто-берза не сака да ја блокира Русија

  Војната во Украина означува пресвртница во светскиот поредок, не само во воена смисла, туку влијае и на употребата на дигиталните валути. Вредноста на биткоинот, најголемата...

  Светот нема да добие ништо од новата Студена војна, истакна кинескиот амбасадор

  „Студената војна одамна заврши. Начинот на размислување од Студената војна за конфликтот во блокот мора да се напушти“, рече Џанг Јун од говорницата на...

  ЕУ подготвена да ја поврзе Украина на својата електроенергетска мрежа

  Украинската електроенергетска мрежа ќе биде поврзана со европската мрежа што е можно поскоро, изјави синоќа европската комесарка за енергетика, Кадри Симсон, јавува Агенција Анадолија...

  Родителите со бебето тргна за Македонија, во Украина уште 50 Македонци

  Бебето старо само неколку дена, што беше заглавено со своите родители во Харков, каде во моментов се водат најголемите борби, тргна на пат за...

  Лукашенко стравува дека сериозниот европски конфликт може да прерасне во планетарен

  Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко стравува дека сериозниот европски конфликт може да прерасне во планетарен. Тој ова го изјави денеска, на проширениот состанок на...

  Османи: Има семејство со петдневно бебе во Харков

  Македонија евакуираше 50 граѓани кои живееле во Украина. 20 граѓани заминале оттаму пред војната да започне, а 30 откако започна. Романија, Молдавија, Полска, балтичките држави...

  Украинскиот претседател потпиша декрет кој дозволува безвизен влез на странските доброволни борци

  Украинскиот претседател рано утрово потпиша декрет со кој се дозволува безвизен влез на странските доброволни борци, јавува Агенција Анадолија (АА). „Од 1 март воведен е...

  Решени 1.200 барања од граѓани преку адресата 24@skopje.gov.mk

  На електронската адреса за комуникација со граѓаните 24@skopje.gov.mk досега се пристигнати 1392 барања, од кои решени се дури 1.200. Најголемиот број граѓани на овој мејл...

  Последни вести

  spot_imgspot_img