Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Последни Вести Регион

Нема да има хидроцентрали на албанската река Вјоса

Хидроцентралите планирани на долниот и горниот тек на реката Вјоса во Албанија, нема да бидат изградени. Би можело да се

Top News Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Во Србија поради примање мито уапсена помошник министерката за земјоделство

Во Србија помошник министерка за земјоделство Д.Ј.Н  е уапсена денес околу пладне под сомнение дека примила мито, објави Курир.рс. Покрај неа,

Top News Македонија Последни Вести Регион

Захариева: Бугарија не сака ништо повеќе освен да се исполнат клаузулите од Договорот за добрососедство, каква е клаузулата за јазикот во Договорот, така сакаме да биде во сите документи

Бугарија прва ја призна независноста, тогаш на Република Македонија и одамна ја прозна современата политичка реалност. Секогаш ја поддржувала независноста

Top News Последни Вести Регион

Бота сот: Рамуш Харадинај ја претепал сопругата

Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај ја претепал својата сопруга, пишува косовскиот портал „Бота сот“. Извори од Ургентната клиника во Приштина

Последни Вести Регион

Завршува судењето на членовите на Златна зора во Грција

Најголемото судење на радикално десните екстремисти во Грција, групирани во партијата Златна зора и околу неа, денеска треба да заврши

Top News Последни Вести Регион

(Видео) Србија одбележува 20 години од падот на Слободан Милошевиќ

Во Србија денеска се одбележува дваесетгодишнината од падот на режимот на Слободан Милошевиќ и протестите на стотици илјади граѓани со

Видеа Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Вук Драшковиќ: САД се враќаат на Балканот и радувајте се на тоа

Америка се враќа на Балканот кој веројатно повторно е во фокусот на нејзината политика и ние сите треба да се

Последни Вести Регион

Хорор во Белград: Син го јадел починатиот татко

Белградската полиција во петокот открила тело на маж во стан во населбата Глогоњски рит во Белград, и полицајците наишле на

Top News Последни Вести Регион

Бугарскиот парламент усвои одлука според која 24 Мај ќе се слави како Ден на бугарската писменост, а кирилицата ја прогласи за чисто бугарска

Бугарскиот парламент усвои одлука според која 24 Мај ќе се слави како Ден на бугарската писменост, но и се најавува

Top News Последни Вести Регион

„Така е кога никој не ме прашува“: Се огласи авторот на фотографијата од Лешница што ја објави Еди Рама

На официјалниот фејсбук профил на албанскиот претседател Еди Рама објавена е фотографија од планински водопад со хаштаг „прекрасна Албанија„ и