Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Регион

Во Србија дадени 1.792.912 дози вакцини, и натаму меѓу првите

Во Србија досега се дадени 1.792.912 дози вакцини против коронавирус, а 647.019 лица ја примиле и втората доза, покажуваат најновите

Последни Вести Регион

Захариева позитивна на Ковид-19

Вицепремиерката на Бугарија, Екатерина Захариева, на својот Фејсбук профил напиша дека е позитивна на Ковид-19. Таа е во добра општа

Последни Вести Регион

Повредени и уапсени по синоќешните сериозни инциденти во Атина

Повредени најмалку тројца полицајци, од кои еден посериозно, приведени десет лица, материјална штета на автомобили и продавници, запленети молотови коктели,

Последни Вести Регион

Граѓаните на Сараево на протест по најавеното затворање за викенд

За денес се најавени протести во Кантонот Сараево заради најавениот карантин за викендот, а најгласни во незадоволството се угостителите, кои

Top News Последни Вести Регион

Администраторот на контроверзната група „Нишлијке“ на Телеграм е син на полковник

Твитерџиките лесно го пронајдоа администраторот на контроверзната група „Нишлијке“ на Телеграм. Според нив станува збор за Н.С. питомец на Воената

Последни Вести Регион

Каракачанов со карта на Санстефанска Бугарија, во која влегува и Македонија честиташе 8 Март

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов на својот Фејсбук профил со карта од Санстефанска Бугарија, во која влегува и Македонија

Последни Вести Регион

Во Црна Гора најмногу починати досега, Ѓукановиќ бара од Владата затворање на границите

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ денеска ја повика Владата итно и без одлагање да ги затвори границите и да воведе најстроги

Последни Вести Регион

Едномесечно бебе најмладата жртва од Ковид-19 во Грција

Бебе старо 37 дена е најмладата жртва од Ковид-19 во Грција, откако помина 17 дена приклучено на апарати на интензивна

Top News Последни Вести Регион

Внукот на Тито, осуден на осум месеци затвор за сообраќајна несреќа од пред 28 години

Едвард Броз (70), еден од внуците на поранешниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, е осуден во отсуство во Високиот

Последни Вести Регион

Тлото во Грција не престанува да се тресе, во еден час регистрирани три земјотреси од четири степени

Тлото во Грција не престанува да се тресе. Во 20:00 часот по локално време регистриран земјотрес од 4,1 степен според