Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Видеа Политика Последни Вести Скопје

Георгиевски: Ново училиште во Илинден и воведување на целодневна настава од наредната учебна година

Денес имаме чест претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да ни биде гостин, господинот Христијан Мицкоски и да извршиме увид во изградбата на

Последни Вести Скопје

Арсовска ја назначи Бујаре Абази за заменик-градоначалничка

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, ја назначи Бујаре Абази за нова заменик- градоначалничка на Скопје. Арсовска денеска свечено го

Видеа Политика Последни Вести Скопје

Стефковски: Фекална канализација за Страчинци, инвестиција во прва фаза вредна над 5 милиони денари

Денеска започнуваме со изградба на фекална канализациона мрежа во населеното место Страчинци. Овој проект опфаќа три крака. Крак еден, крак

Top News Последни Вести Скопје

Гас има за до крајот на годината, Скопје може да остане без затоплување, недостасуваат 200 милиони евра, вели Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија зборувајќи за енергетската криза во која се наоѓа државата

Последни Вести Скопје

Тепачка во Карпош: Дваjца мажи, четири жени и две деца му се нафрлиле на 41-годишен скопјанец

Во скопската полиција вчера било пријавено дека пред трговски центар на подрачјето на Карпош бил нарушен јавниот ред и мир.

Политика Последни Вести Скопје

Го поддржавме Славески за претседател на Советот на Град Скопје оти е докажан професионалец, велат од ЛДП-ДOМ

Советниците за Град Скопје од ЛДП и ДОМ го поддржаа предлогот Трајко Славевски од ВМРО-ДПМНЕ да биде избран за претседател

Последни Вести Скопје

Пожар во автобус во Скопје во близина на мостот Сарај

Денеска (16.11.2021) во 06.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, во близина на мостот Сарај,

Top News Последни Вести Скопје

Инфомакс: Вpие од полиција во ГТЦ -Елвис Бајрам нелегално копал криптовалути во магацинските простории со див приклучок на електрична енергија?

Синот на починатиот пратеник Амди Бајрам Елвис Бајрам неофицијално е вмешан во нелегално копање на криптовалути во центарот на Скопје.

Последни Вести Скопје

(ФОТО) Расипан автобус направи колона кај Мавровка

Колапс во сообраќајот кај Мавровка. Причина расипан автобус, кој возачот на истиот бил принуден да го порава сам. Возачите нервозни,

Последни Вести Скопје

Маж се заканувал со пиштол поради недоразбирање во сообраќајот

Скопјанец на возраст од 25 години со инцијали Д. П., вчера, во вечерните часови, пријавил инцидент што се случил на