Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

Рускиот опозиционер Алексеј Навални излезе од болница

Рускиот опозиционер Алексеј Навални вчера излезе од болницата „Шарите“ во Берлин. „Алексеј Навални вчера е отпуштен од интензивна нега. Навални

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Уапсен лидерот на секта кој глумел Исус Христос

Сергеј Тороп, кој меѓу своите следбеници е познат како Визарион, во 1991-ва година ја основал “Црквата на последниот тестамент” во

Top News МАГАЗИН Последни Вести Свет

На Антарктик се раздена

Есента на северната полутопка пристигна вчера во 15 ласот и 30 минути по средноевропско време, а во истиот момент на

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Во Египет пронајдени 27 дрвени мртовечки ковчези стари 2.500 години

Египетското министерство за антиквитети објави дека во некрополата Сакара јужно од Каиро се откриени 14 саркофази закопани пред повеќе од

Top News Последни Вести Свет

Идентификувана жената која испрати писмо со отров до Трамп

Полицијата ја идентификувала жената осомничена дека му испратила писмо на американскиот претседател што било затруено со отровен рицин. Ковертот, што

Top News Последни Вести Свет

СЗО одобри испитување на африканските растителни лекови за Ковид-19

Светска здравствена организација денеска објави правила за испитување на африканските растителни лекови за новиот коронавирус. – Научната потврда би била

Последни Вести Свет

Во Велика Британија се предвидуваат високи казни за лицата позитивни на Ковид-19 кои не се во самоизолација

Британскиот премиер, Борис Џонсон, соопшти дека изолацијата на лицата што имаат позитивен тест за Ковид-19 во земјата ќе стане законска

Top News Последни Вести Свет

Пакет кој содржи отровен рицин испратен до претседателот Доналд Трамп

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два

Top News Последни Вести Свет

Словенечкиот парламент со нов уставен амандман забрани продажба на изворите на вода

Словенечкиот парламент со нов уставен амандман го прогласи правото на питка вода за основно човеково право. На овој начин, практично

Последни Вести Свет

Европската агенција за лекови одобри употреба на дексаметазон за лекување на Ковид-19

Европската агенција за лекови (ЕМА) одобри употреба на лекот дексаметазон за лекување на пациенти со Ковид-19 кои имаат проблеми со